Menu Zavrieť

Rýchlovarná kanvica – biela, čierna alebo nerezová?

Nerezová rýchlovarná kanvica

Rýchlovarná kanvica je obľúbeným domácim spotrebičom hlavne kvôli tomu , že dokáže naozaj rýchlo uvariť vodu na čaj, kávu alebo na čokoľvek, kde potrebujete vriacu vodu. Hovorí sa, že rýchlovarná kanvica je neodmysliteľný pomocník v domácnosti. Avšak podľa prieskumov, 20% domácností ju vôbec nepotrebuje k životu.

Rýchlovarná kanvica je zložená z dvoch častí: podstavec, ktorý je napájaný prúdom a samostatná nádoba na vodu. Nezabudnite si overiť, či kanvica obsahuje filter alebo sitko, pretože v každej kanvici sa vytvára vodný kameň. Vodného kameňa sa zbavíte jednoducho a to tak, že kanvicu necháte prevariť s octom alebo kyselinou citrónovou.


Túto rýchlovarnú kanvicu si môžete pozrieť v tomto eshope TU

Dizajn nie je najdôležitejší

Dnešné kanvice patria medzi naozaj krásne dizajnové kúsky. Záleží len na vás, či si vyberiete bielu, čiernu alebo nerezovú, hlavné je, aby spĺňala svoj účel.  Rýchlovarné kanvice okrem svojho dizajnu ponúkajú aj viacero funkcií ako napríklad to, že dokážu uvariť vodu na požadovanú teplotu, čo ocenia najmä milovníci instantných káv alebo zelených čajov, pretože nie všetko sa zalieva vriacou vodou. Taktiež väčšina kanvíc ostáva na povrchu chladná, aj keď vo vnútri dosahuje teplota vody 100 stupňov.

→Rýchlovarné kanvice si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Moderné kanvice obsahujú aj bezpečnostné poistky, ktoré sa hodia najmä v prípade, ak odbehneme preč a na kanvicu zabudneme. Základom je automatický vypínač, ktorý kanvicu vypne po dosiahnutí požadovanej teploty vody. Ďalej existuje poistka, ktorá dokáže kanvicu úplne odpojiť alebo dokonca poistka, ktorá kanvicu úplne znehodnotí, ale zabráni tak prípadnému vzniku požiaru.

→Pozrite si aj tieto rýchlovarné kanvice za výhodné ceny na ALZE←

Niektoré kanvice majú možnosť dopĺňania vody cez zobáčik, tým pádom nemusíte otvárať veko. Vo výbave by nemalo chýbať ani tlačidlo na automatické otváranie veka.

Túto rýchlovarnú kanvicu si môžete pozrieť v tomto eshope TU

Objem a veľkosť rýchlovarnej kanvice

Objem a veľkosť kanvice záleží najmä od vašich potrieb. Objem kanvice sa na trhu pohybuje medzi 0,5 – 3 l. Pre dvojčlennú domácnosť bohate stačí kanvica s 1 – 1,5 l objemom.

Dôležité je aj umiestnenie kanvice. Obvykle nemajú dlhý kábel, preto je dobré aby bola elektrická zástrčka neďaleko umiestnenia. Rýchlovarné kanvice nie je dobré umiestniť pri sporák, pri kuchynský drez a ani na mikrovlnku.V týchto e-shopoch si môžete pozrieť rýchlovarné kanvice:

datart NÁŠ TIP → DATART →POZRIEŤ PRODUKTY←
hej.sk VÝHODNÉ PRODUKTY → HEJ →POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashop VÝHODNÉ PRODUKTY → ANDREA SHOP →POZRIEŤ PRODUKTY←
VÝHODNÉ PRODUKTY → TPD →POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebice VÝHODNÉ PRODUKTY → OKAY →POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *