Menu Zavrieť

Oprava práčky svojpomocne

Pokazená práčka

Väčšina z nás si nevie predstaviť život bez práčky. Pri výbere práčky by sme mali zohľadniť nie len cenu, ale aj kvalitu a výrobcu práčky. Problém nastane, ak sa práčka pokazí. Čo vtedy robiť? Oprava práčky nemusí byť lacnou záležitosťou. V krátkom článku sa dozviete, ako zvládnuť túto situáciu.

→BLACK FRIDAY ZĽAVY←

Poruchy práčky

Oprava práčky znie na prvý pohľad ako nemožná vec. Ale v niektorých prípadoch dokážete práčku opraviť aj sami a ušetríte tým nemalé peniaze. Poďme sa spolu na to pozrieť.

→Pozrite si aj tieto práčky za výhodné ceny na ALZE←

Práčka vydáva zvláštne zvuky

Pravdepodobne za tým budú zabudnuté mince v nohaviciach, gombíky alebo zipsy (alebo kostica z podprsenky). Ak ste vylúčili všetky tieto varianty, je možné, že ste práčku príliš naplnili a bubon nie je v rovnováhe. Pre istotu si pozrite manuál, v ktorom sa dozviete akú maximálnu hmotnosť bielizne môžete prať.

...

Zápach z práčky

Počas každého prania sa v práčke zachytí určité množstvo nečistôt. Párkrát do roka (3-4x) by ste mali práčku pustiť naprázdno, aspoň na teplote 90°C. Do priečinka na prášok pridajte pol litra octu alebo kyseliny citrónovej. Treba dôkladne prečistiť aj priečinky na prášok a aviváž. Po každom praní nechajte práčku dôkladne prevetrať, aby dobre vyschla. Uvidíte, že zápach zmizne.

→Práčky si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Práčka skáče

Tento problém môže byť spôsobený zabudnutou prepravnou poistkou (pri kúpe novej práčky). Problémom môže byť aj nerovný povrch pod práčkou. Ak tvrdíte, že povrch je rovný a práčka stále poskakuje, s týmto problémom sa musíte obrátiť na predajcu.

Práčka nefunguje

Ak ste si istý, že máte práčku zapojenú v elektrine, pustenú vodu a dobre zatvorené dvierka, skúste zmeniť prací program, prípadne práčku mierne posunúť alebo nakloniť. Vytekajúca voda z práčky

Je možné, že sa uvoľnili prípojky v práčke. Skúste hadicu lepšie upevniť alebo pozrite, či nie je prasknutá.

Voda z práčky neodteká

V tomto prípade môže byť hadica zalomená, upchatá alebo môže byť zanesené odtokové sitko. Skôr, než ho budete chcieť vyčistiť, vypnite práčku, odpojte od elektriny a nechajte odtiecť vodu do vedra.

V prípadoch, kedy už práčke niet pomoci, nie je v záruke a odborníci povedali, že vám práve doslúžila, môžete sa inšpirovať týmito e-shopmi a pozrieť si novú.

Práčky si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

okayNÁŠ TIP → OKAY→POZRIEŤ PRODUKTY←
planeoVÝHODNÉ PRODUKTY → PLANEO→POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashopVÝHODNÉ PRODUKTY → ANDREA SHOP→POZRIEŤ PRODUKTY←
VÝHODNÉ PRODUKTY → TPD→POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebiceVÝHODNÉ PRODUKTY → E-SPOTREBIČE→POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *