Menu Zavrieť

Ako vyčistiť chladničku?

Ako vyčistiť chladničku

Čistenie chladničky asi nepatrí k vašim obľúbeným činnostiam, no predsa je to raz za čas potrebné. V článku vám prezradíme, ako jednoducho môžete chladničku vyčistiť.

Prinášame vám užitočné a jednoduché rady ako vyčistiť chladničku.

...

Z chladničky sa šíri smrad

Nepríjemný zápach z chladničky môžu spôsobiť aromatické potraviny ako napríklad syry, klobásy, slanina alebo ryby, prípadne rôzne nátierky. Odporúčame vám preto uskladniť tieto potraviny do obalov, prípadne krabičiek, aby ste zamedzili šíreniu zápachu.


Ak sú hlavnou príčinou zápachu pokazené potraviny, odporúčame vám sledovať trvanlivosť vašich potravín a už keď je neskoro, tak ich zbytočne ďalej neskladovať v chladničke.

→Pozrite si aj tieto chladničky za výhodné ceny na ALZE←

Ako postupovať pri čistení chladničky

  • chladničku vytiahnite zo zásuvky
  • potraviny postupne vyberajte a sledujte dobu trvanlivosti (potraviny po záruke rovno vyhoďte)
  • potraviny, ktoré sú príliš aromatické (syry, klobása, ryby…) vložte do obalov alebo krabičiek s uzatvárateľným vrchnákom
  • chladničku dôkladne vyumývajte, ideálne octovou vodou

→Chladničky si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Funkcia No Frost

Funkcia No Frost znamená automatický systém odmrazovania založený na cirkulácii chladného vzduchu, ktorý zaručuje rozdelenie chladu a udržanie konštantnej teploty v celej chladničke. Taktiež funkcia zabraňuje vytváraniu námrazy. Najnovšie chladničky touto funkciou disponujú. Avšak existujú stále aj také, ktoré ju nemajú a sú cenovo dostupnejšie.

V prípade ak túto funkciu nemáte, určite ste si časom všimli vytvárajúci sa ľad na stenách chladničky alebo mrazničky. Vytvára sa najmä vtedy, ak chladničku často otvárate. Hlavným problém rastúcej námrazy je vyššia spotreba energie. Mrazenie to nijak neovplyvní. Odporúčame vám preto chladničky, ktoré touto funkciou disponujú.Ak predsa nemáte chladničku s funkciou No Frost, mrazničku jednoducho odmrazíte teplou vodou, prípadne si zaobstaráte špeciálny sprej na odmrazovanie.

Vyčistená chladnička a čo teraz?

V poslednom kroku vám ostáva už iba jediné, a to je správne usporiadanie potravín. Určite ste si všimli špeciálne obrázky s rôznymi druhmi potravín v chladničke. Áno, to je ono! Napríklad ovocie a zelenina sa skladuje zvlášť, v oddelených boxoch, v ktorých sa drží vyššia teplota a preto si udržujú dlhšiu sviežosť. Do tzv. nulovej zóny, kde sa teplota udržuje na 0°C ukladáme mäso a ryby. Najteplejšou zónou sú dvere chladničky. Tam ukladáme mlieko, nápoje, lekvár, kečup, horčicu, prípadne zaváraniny.

Chladničky si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

okay NÁŠ TIP → OKAY →POZRIEŤ PRODUKTY←
hej.sk VÝHODNÉ PRODUKTY → PLANEO →POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashop VÝHODNÉ PRODUKTY → ANDREA SHOP →POZRIEŤ PRODUKTY←
VÝHODNÉ PRODUKTY → TPD →POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebice VÝHODNÉ PRODUKTY → E-SPOTREBIČE →POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *