Menu Zavrieť

Malá kuchyňa môže byť praktická

Malá kuchyňa

Varenie v malej kuchyni? Áno, dá sa to. Stačí si ju šikovne usporiadať a varenie vám pôjde samo. Niekoľko zaujímavých vychytávok šetriacich miesto vám ukážeme v tomto článku a malá kuchyňa zrazu nebude malou. Poďte sa s nami inšpirovať.

Tajomstvo troch zón?

Určite ste už počuli o tom, že kuchyňa má byť funkčná, má spĺňať svoj účel a mala by byť rozdelená do troch častí. V prvej časti by mali byť pohromade zásoby, tzn. chladnička a špajza. Druhá slúži na umývanie a prípravu jedál, takže by sa tam mali vojsť pracovná plocha, drez a prípadne umývačka. Do tretej zóny umiestnite varnú dosku, rúru, mikrovlnku, digestor, kávovar a ďalšie spotrebiče.


Tieto zóny tvoria tzv. pracovný trojuholník. Ak sa vám podarí tento praktický trojuholník vytvoriť v malej kuchyni, budete mať zaručene všetko potrebné po ruke a pri varení sa aj vďaka obmedzenému priestoru veľmi nenabeháte.

→Spotrebiče si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Vychytávky v kuchyni

Pri zariaďovaní malej kuchyne, hrá úlohu naozaj každý detail. Skutočne sa oplatí šetriť každý centimeter. Posuvné dvierka na kuchynskej linke, závesné systémy napr. na zavesenie pokrievok, ktoré môžete jednoducho upevniť zvnútra kuchynskej linky sú praktickým riešením. Na zväčšenie pracovnej plochy môžete použiť kryt na varnú dosku a drez.V kuchyni nie je priestor na zbytočnosti

Jednoznačne sa zamerajte na funkčnosť a pohodlie. Predmety, ktoré často používate, dajte na ľahko dostupné miesta, veci, ktoré dokážete zavesiť na stenu, zaveste ideálne pod horné skrinky kuchynskej linky (rôzne škrabky, nože, varešky, stojan na koreniny).

Vyššie poschodia horných skriniek a zásuvky pri podlahe využite na uskladnenie vecí, ktoré používate len občas, ako sú napríklad veľkonočné a vianočné formy, rôzne druhy šálok, prípadne porcelán od babičky.

Čo sa týka kuchynských spotrebičov, kupujte len tie, ktoré naozaj využijete. Ak viete, že toasty si robiť nikdy nebudete, kupovať toastovač len kvôli tomu, že moja najlepšia kamoška ho má doma, je zbytočné.

V týchto e-shopoch si môžete pozrieť kuchynské linky:

datart NÁŠ TIP → MÖBELIX →POZRIEŤ PRODUKTY←
hej.sk ZĽAVNENÉ PRODUKTY → TEMPO KONDELA →POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashop ZĽAVNENÉ PRODUKTY → NABBI →POZRIEŤ PRODUKTY←
ZĽAVNENÉ PRODUKTY → DEKORHOME →POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebice ZĽAVNENÉ PRODUKTY → ASKO-NÁBYTOK →POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *