Menu Zavrieť

Obývačka spojená s kuchyňou – ideálne riešenie pre malé byty

Obývačka spojená s kuchyňou

Obývačka spojená s kuchyňou je v dnešnej dobe veľmi praktickým riešením. Ideálne je to v priestoroch, kde sú malé miestnosti. Spojením dvoch menších miestností vytvoríme jednu veľkú a získame pocit otvorenosti v interiéri. Skôr ako sa do toho pustíte, musíte si premyslieť všetky detaily, aby vás pri prestavbe nič neprekvapilo.

Menej je niekedy viac

Obývačka spojená s kuchyňou je dnes moderným trendom. Ak sa pre toto spojenie rozhodnete, mali by ste vyberať nábytok v jednotnom štýle, ktorý celkový dojem ustáli. V prvom rade sa vyhýbajte obrovským kusom nábytku a vyberajte najmä taký, ktorý bude zodpovedať rozmerom miestnosti. Myslite aj na dostatočný priestor pre pohyb a prechádzanie, aby ste sa nemuseli tlačiť a vyhýbať veľkým kusom nábytku.

Hlučnosť kuchynských spotrebičov

Ak túžite po spojenej obývačke s kuchyňou, ale bojíte sa hluku spotrebičov a pachu z rôznych jedál, riešením sú pojazdné dvere, ktoré viete kedykoľvek otvoriť a zatvoriť podľa vašich potrieb. Pachu z jedál zabránite jednoducho, a to inštaláciou digestora.

→Spotrebiče si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Optické rozdelenie miestností – ako na to?

Ideálnym riešením optického predelenia obývačky s kuchyňou je barový pult alebo jedálenský stôl, ktorý jasne určí, kde sú hranice. Ako alternatívu k barovému pultu môžete zvoliť kuchynskú linku v tvare U a získate viac miesta na uloženie kuchynských potrieb a väčšiu pracovnú dosku.

Ak je aj na prepojenie dvoch miestnosti priestor malý a je jasné, že by bar prekážal a uberal miesto, riešime rozdelenie pomocou farieb stien v oboch miestnostiach. Je však nutné, aby k sebe obe farby ladili. Pri menších priestoroch volíme svetlejšie farby ako sú broskyňová a marhuľová. Vo väčších priestoroch naopak môžeme zvoliť tmavšie farby, napr. odtiene červenej.Optické prepojenie môžeme riešiť aj pomocou podlahy. Kým v kuchyni použijeme dlažbu, v obývacej časti zvolíme plávajúcu podlahu alebo linoleum. 

Vhodným prvkom sú zrkadlá, ktoré dokážu priestor opticky zväčšiť. Ako alternatívu môžete použiť horizontálne alebo vertikálne pruhy na tapetách, závesoch alebo na koberci. Malá obývačka spojená s kuchyňou dostane napokon úplne iný rozmer.

V týchto e-shopoch si môžete pozrieť kuchynské linky:

datart NÁŠ TIP → MÖBELIX →POZRIEŤ PRODUKTY←
hej.sk ZĽAVNENÉ PRODUKTY → TEMPO KONDELA →POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashop ZĽAVNENÉ PRODUKTY → NABBI →POZRIEŤ PRODUKTY←
ZĽAVNENÉ PRODUKTY → DEKORHOME →POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebice ZĽAVNENÉ PRODUKTY → ASKO-NÁBYTOK →POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *