Menu Zavrieť

Umývačka riadu 45 cm alebo 60 cm?

Vstavaná umývačka riadu

Umývačka riadu je úžasný pomocník v domácnosti. Kým niektorí majú už dlhoročné skúsenosti s umývačkou riadu, iní ju kupujú po prvýkrát. Nech sa vás týka ktorákoľvek z týchto možností, ponuka umývačiek riadu je široká a je naozaj z čoho vyberať. Ideálne bude, ak si prečítate recenzie k jednotlivým typom alebo preferovaným značkám.

Ako vybrať tú správnu umývačku riadu, aby bola vhodná pre vás a hlavne aby vám skrátila čas strávený domácimi prácami, zároveň aby vás neobťažovala jej hlučnosť alebo aby ste si nelámali hlavu nad veľkou spotrebou energie/vody, sa dočítate v tomto článku.

Vstavaná umývačka riadu alebo voľne stojaca?

V prvom rade si musíte ujasniť, či chcete vstavanú alebo voľne stojacu umývačku riadu. Ak prerábate celú kuchynskú linku, v podstate máte neobmedzené možnosti výberu. Ak ju však chcete integrovať do existujúcej kuchynskej linky, nemusí to byť také jednoduché. V prípade, ak si ešte viete zaobstarať rovnaké dvierka ako má zvyšok kuchynskej linky, môžete využiť vstavanú umývačku riadu. Ak nie, budete sa musieť poobzerať po voľne stojacich.

Nakoniec existuje ešte jedno riešenie. Podstavná umývačka riadu! Ide vlastne o voľne stojacu umývačku riadu, ktorú len zasuniete pod kuchynskú linku.

→Umývačky riadu si môžete pozrieť aj v našom katalógu TU←

Rozmery umývačky riadu

Pri výbere umývačky riadu je potrebné zvážiť jej veľkosť. Poznáme štandardné umývačky riadu so šírkou 60 cm a užšie umývačky riadu tzv. slim, 45 cm. Užšie varianty pojmú maximálne 6 až 10 súprav riadu. Sú vhodné najmä do menších priestorov kuchyne a ideálne pre dvojčlennú domácnosť. Väčšie rodiny preto uprednostnia 60 cm umývačky riadu. Do nich vojde 12 až 14 súprav riadu.

→Pozrite si aj tieto umývačky riadu za výhodné ceny na ALZE←

Ak ste sa nerozhodli ani pre jednu z nich, máme pre vás ešte variantu 45 x 55 x 50 cm, tzv. stolové umývačky riadu. Môžete ich pokojne umiestniť aj na kuchynskú linku. Tento typ umyje 4 až 6 súprav riadu.Načo si dávať pozor pri výbere umývačky riadu

  1. Hlučnosť – vyberajte hlavne umývačky riadu v super tichom prevedení s hlukom do 42 dB
  2. Počet filtrov na zachytenie nečistôt – vyberajte minimálne trojúrovňové filtre, ktoré sú šetrnejšie k riadu
  3. Spotreba energie a vody pri umývaní riadu – hľadajte najmä umývačky riadu s energetickou triedou A, A+ a vyššie, ročne vám to usporí niekoľko eur

V týchto e-shopoch si môžete pozrieť umývačky riadu:

datart NÁŠ TIP → DATART →POZRIEŤ PRODUKTY←
hej.sk VÝHODNÉ PRODUKTY → HEJ →POZRIEŤ PRODUKTY←
andreashop VÝHODNÉ PRODUKTY → ANDREA SHOP →POZRIEŤ PRODUKTY←
VÝHODNÉ PRODUKTY → TPD →POZRIEŤ PRODUKTY←
e-spotrebice VÝHODNÉ PRODUKTY → E-SPOTREBIČE →POZRIEŤ PRODUKTY←

Möbelix

zdroj foto: gettyimages.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *